Šleifiniai kvepalai – tai kvapai, kuriuose stipriausi kompozicijos komponentai patenka į pagrindines natas, kurios suteikia ilgo kvepalų uoslės dirginimo efektą. Šleifas tai – kvepalų savybė juos užuosti iš tolo, kurių kvapnus poskonis jaučiamas ilgai. Kuo ilgiau kvepalų migla išlieka ore - tuo sodresnis kvapas.

Šleifinių kvepalų kūrimo paslaptis

Šleifiai kvapai turi antrą pavadinimą - "difuziniai", kuris paaiškina aido priežastį. Kvepalai – tai dalelių arba kvapiųjų molekulių mišinys, kai kurios dėl savo cheminių savybių gali „kabėti“ ore.

Patvariausi komponentai yra vanilė, muskusas, gintaras, pačiulis, sandalmedis, samanos, kedras, prieskoniai ir kitos lėtai garuojančios medžiagos. Jie dedami į aromato „pagrindą“, tai ji lemia ilgai išliekantį poskonį. Tačiau Šleifiniai kvepalai – tai ne tik rytietiškos natos: norėdami, kad Šleife skambėtų lengvesni kvapai – citrusai, gėlės, žolės  ar prieskoniai, parfumerijos meistrai juos „pasunkina“ patvariomis dalelėmis. Kvepalų kūrimas yra sudėtingas cheminis procesas, reikalaujantis gebėjimo teisingai atskleisti aromato skambesį ir paveikti komponentų garavimo greitį.

Šleifiniai kvapai: kas tai?

Tiesą sakant, Šleifiniai kvepalai turi tik vieną skirtumą. Jų kompozicijose stipriausi aromatai patenka būtent į širdies ir pagrindines natas, kurios lemia jų išlikimą. 

Sutikite, tokios kompozicijos labai tiks romantiškuose pasimatymuose, pasivaikščiojimuose ar klubo vakarėliuose, kur svarbu kuo ilgiau sužavėti ir palikti prisiminimus apie save. Tačiau mokymo įstaigose ar biuruose jų tikrai nereikėtų naudoti: visus erzins stiprus aromatas.

Bet svarbiausia, kad būtent Jums patiktų tas aromatas. O Marabika arabiškų kvepalų konsultantės, tikrai padės Jums išsirinkti labiausiai Jums tinkantį ir patinkantį aromatą.