Stengiamės, kad mūsų pirkėjai išsirinktų sau labiausiai tinkantį kvapą, todėl trumpai apžvelgsime kvepalų žymėjimus ir paaiškinsime ką jie reiškia.


1. Kvepalų koncentracija

Kvepalai dažniausiai gaminami iš aliejų, ištirpintų tirpiklyje (dažniausiai spirite). Kuo aliejų koncentracija yra didesnė tuo mažesnė yra alkoholio koncentracija, o kvepalų kvapas stipresnis. Kvepalų koncentracija dažniausiai žymima specialiais trumpinimais (pranc. kalba):


Kvepalų koncentracija

2. EDT arba EDP?

EDP (Eau de Parfum arba parfumuotas vanduo) — ilgiau laikosi ant odos, kadangi kvepalų sudėtyje yra mažiau alkoholio, tai pat mažiau dirgina/džiovina odą. Parfumuotas vanduo labiau tinka progoms, pasimatymams ir situacijoms kai svarbu, kad aromatas išliktų kuo ilgiau.

EDT (Eau de Toilette arba tualetinis vanduo) — dažniausiai pigesnė ir populiaresnė kvepalų versija. Kadangi kvepalų koncentracija yra mažesnė, aromatas išsilaiko trumpiau negu parfumuoto vandens atveju. Tualetinis vanduo labiausiai tinka kasdieniniam naudojimui.


3. Kvepalų natos

Kadangi visi kvepalai yra kuriami laikantis griežtų taisyklių, jų aromatas (kuris susideda iš natų) skiriamas į tris stadijas:

Viršutinės natos: pradinis kvepalų aromatas (dar vadinamas pirmuoju akordu), kuris jaučiamas iki 8-15 minučių.

Širdies natos: pagrindiniai kvapo elementai, kurie yra jaučiami iškart po to kai išsikleidė viršutinės natos. Dažniausiai jaučiami po 30 minučių po purškimosi.

Bazinės natos: išsiskleidžia vėliausiai ir „prisiderina” prie jūsų odos. Bazinės natos yra vadinamos aromato kulminacija, kadangi jos išsilieka ilgiausiai. Aromatas pradeda ryškėti po 30—40 min. ir gali būti jaučiamas net iki 24 valandų.

Tradicinė proporcija yra 30% viršutinės natos, 50% širdies ir 20% bazinės natos aromato aliejų, tačiau natų paskirstymas vis gi būna ir skirtingas — taip yra sukuriami lengvesni arba sunkesni aromatai.

4. Kvepalai pagal kvapo pobūdį.
Pagrindinės 4 kvepalų grupės yra: gėlių, rytietiškas, medienos ir gaivių (šviežių) kvepalų aromatas. Norint atitikti klientų lūkesčiams, kvapai dažnai tarpusavyje susipina ir atsiranda daugiau supintų kvapų. Žemiau matote kokie gali būti kvepai. Dažniausiai gaivūs kvepalai būna žydrose, mėlynose buteliukuose. Gėlių - permati, geltoni, oranžiniai. Rytietiški - raudoni, violetiniai, juodi. Medienos - žali, rudi. 
Kvepalų natos
Citrusų kvapai 
Šie eteriniai aliejai gaunami iš vaisių – citrinų, bergamočių, apelsinų, greipfrutų ir kt. – žievės. Citrusų aromatai skirstomi į gėlių, šipro, prieskonių, medžių, aromatinius kvapus. 

Gėlių kvapai 
Šios rūšies kvepalams priklauso gėlių – rožių, jazminų, žibuoklių, alyvų, pakalnučių, narcizų ir kt. aromatai. Kartais vyrauja vienos rūšies gėlių kvapas (pavyzdžiui, levandų), kartais skleidžiasi gėlių puokštė, taip pat galima justi medžių, vaisių dvelksmą. 
Paparčių kvapai 
Šie aromatai neturi nieko bendra su tikru paparčių kvapu. Vyrauja levandų, medžių, ąžuolų kerpių, kumarino, bergamočių ir kiti kvapai. Taip pat galima justi ambros, gėlių, prieskonių dvelksmą. Dažniausiai tokia aromatai skiriami vyrams. 
Šipro kvapai 
1917 m. François Coty sukūrė pirmuosius kvepalus „Chypre“. Garsiajai šipro aromatų grupei priklauso ąžuolų kerpių, kvapiųjų švitrūnų, pačiulių, bergamočių kvapų deriniai. Taip pat galima justi gėlių, vaisių, odos kvapų dvelksmą. 

Medienos kvapai 
Šiems aromatams būdingi šilti kvapai (santalų, pačiulių), kartais ir sausas kedrų bei vetiverijų kvapas. Galima justi spygliuočių medžių, ambros, odos, prieskonių dvelksmą. Dažniausiai šie aromatai skiriami vyrams. 

Ambros arba rytietiški kvapai 
Aromatus sudaro pudros, vanilės, kvapiųjų švitrūnų, gyvulinės kilmės kvapų kompozicijos, suteikiančios kvepalams saldų kvapą. Galima justi švelnų gėlių, medžių, prieskonių, ambros dvelksmą. Dažniausiai tokie kvepalai skiriami moterims, bet esama ir vyriškų. 
Odos kvapai 
Šių aromatų pagrindas – sausi kvapai. Galima justi išdirbtos odos (dūmų, degančių medžių, smilkalų, tabako ir t. t.) dvelksmą, kartais greta juntami ir gėlių kvapai.